Kontakt

Besöksadress

Strömvägen 23
938 32 Arjeplog

Postadress

Hornavanskolan
Tingsbacka
938 81 Arjeplog

Facebook: www.facebook.com/Hornavanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Hemsida: www.hornavanskolan.se/länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

 

Rektor och skolchef

Nina Lango
Rektor
Telefon: 0961-142 04
Mobil: 070-283 49 30
nina.lango@arjeplog.se

 

SYV

Linda Lundström
SYV - TE, NA, SA och FT
Telefon: 0961-142 13
linda.lundstrom@arjeplog.se

Hans Zachari
SYV - Språkintroduktionsprogrammet IMSPR
Telefon: 0961-142 05
hans.zachari@edu.arjeplog.se

 

Administration och stöd

Inger Holgersen
Administration
Telefon: 0961-142 04
inger.holgersen@arjeplog.se

Magdalena Sundström
Administration
Telefon: 0961-141 84
magdalena.sundstrom@arjeplog.se

Sonja Lundquist
Praktiksamordning
Telefon: 0961-142 69
sonja.lundquist@arjeplog.se

Martin Stråmo
Schemaläggare och marknadsförare
Telefon: 0961-141 78
martin.stramo@arjeplog.se

Marlies Vikberg
Kurator
Telefon: 0961-142 68
marlies.vikberg@arjeplog.se

Kajsa Markström
Specialpedagog
Telefon: 0961-142 87
kajsa.markstrom@edu.arjeplog.se

Inga-Lena Mattsson
Skolsköterska
Telefon: 0961-141 64
Inga-Lena.Mattsson@arjeplog.se

Mauricio Puga
IT-tekniker
Telefon: 0961-141 23
mauricio.puga@edu.arjeplog.se

Publicerad av: Inger Holgersen
Senast ändrad: 01 november 2017

Information

Rektor
Nina Lango
Telefon: 070-283 49 30

SYV introduktionsprogram
Hans Zackari
Telefon: 0961-142 05
Mobil: 070-360 68 35

SYV grundskolan samt gymnasiets nationella program
Linda Lundström
Telefon: 0961-142 13

Administration
Hornavanskolan
Telefon: 0961 - 142 04/141 84

Användbara länkar:
Blanketter

Försäkringsavtal 2017PDF

Kontakt

Öppettider
Växel: 0961-140 00
Mån-Tors: 7.30-16.30
Fre: 7.30-16.00

Sommartid (1/6-31/8) stänger vi 16.00 mån-tors och 15.00 fre.

Besök Tingsbacka
Mån-Tors: 8.00-17.00
Fre: 8.00-16.00

Lunchstängt: 12.00-13.00
kommun@arjeplog.se

Dexter

Skolexpedition för:
-Grundskola och gymnasiumlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Evenemang
December
ti on to fr
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31