Personal

Roy Andersson
Idrott, matematik, arbetsmiljö och säkerhet.
Huvudskyddsombud
Telefon: 0961-142 06,
Telefon: 0961-141 54 (Sporthallen)
roy.andersson@edu.arjeplog.se

Andreas Berg
Fordonslärare
Telefon: 0961-142 47
andreas.berg@edu.arjeplog.se

Hans Bergström
Fordonslärare
Telefon: 0961-142 94
hans.bergstrom@edu.arjeplog.s

Ekaterina Carlsson
Engelska
Telefon: 0961-142 69
ekaterina.carlsson@edu.arjeplog.se

Jan Davidsson
Samhällskunskap, historia och sociologi
Telefon: 0961-142 11
jan.davidsson@edu.arjeplog.se

Björn Eriksson
Kemi, biologi och naturkunskap
Telefon: 0961-142 35
bjorn.eriksson@edu.arjeplog.se

Rike Hedman
Idrott
Telefon: 070-666 17 56
rikard.hedman@edu.arjeplog.se

Staffan Hermansson
Matematik, teknik och fysik
Telefon: 0961-142 35
staffan.hermansson@edu.arjeplog.se

Inger Holgersen
Administration
Telefon: 0961-142 04
inger.holgersen@arjeplog.se

Gunilla Holmlund
Språkintroduktion
Telefon: 0961-142 86
gunilla.holmlund@edu.arjeplog.se

Sandra Jonsson
Språkintroduktion
Telefon: 0961-142 86
sandra.jonsson@edu.arjeplog.se

Nina Lango
Biträdande rektor
Telefon: 0961-142 04
Mobil: 070-283 49 30
nina.lango@arjeplog.se

Mikael Lejon
Bild, hemkunskap och träslöjd
Telefon: 0961-142 86
mikael.lejon@edu.arjeplog.se

Linda Lundström
SYV - TE, NA, SA och FT
Telefon: 0961-142 13
linda.lundstrom@arjeplog.se

Sonja Lundquist
Tyska och skoladministration
Telefon: 0961-142 69
sonja.lundquist@arjeplog.se

Kajsa Markström
Specialpedagog
Telefon: 0961-142 87
kajsa.markstrom@edu.arjeplog.se

Ewa Matthews
Språkintroduktion
Telefon: 0961-142 86
eva.matthews@edu.arjeplog.se

Inga-Lena Mattsson
Skolsköterska
Telefon: 0961-141 64
Inga-Lena.Mattsson@arjeplog.se

Maria Mattsson
Spanska, ledarskap och SFI
Telefon: 0961-142 29
maria.mattsson@edu.arjeplog.se

Philip Mattsson
Musik, religion och samhällskunskap
Telefon: 0961-142 03
philip.mattsson@edu.arjeplog.se

Annica Melander
Svenska, spanska och franska
Telefon: 0961-142 18
annica.melander@edu.arjeplog.se

David Palopää
Teknik
Telefon: 0961-142 06
david.palopaa@edu.arjeplog.se

Emma Palopää
Språkintroduktion, naturkunskap
Telefon: 0961-142 86
emma.palopaa@edu.arjeplog.se

Terje Pedersen
Idrott
Telefon: 0961-142 69
terje.pedersen@edu.arjeplog.se

Mauricio Puga
IT-tekniker
Telefon: 0961-141 23
mauricio.puga@edu.arjeplog.se

Katrina Quist
Matematik
Telefon: 0961-142 06
katrina.quist@edu.arjeplog.se

Martin Stråmo
Marknadsförare
Telefon: 0961-141 78
martin.stramo@arjeplog.se

Magdalena Sundström
Administration
Telefon: 0961-141 84
magdalena.sundstrom@arjeplog.se

Roland Sundström
Teknik
roland.sundstrom@edu.arjeplog.se

Marlies Vikberg
Praktiksamordnare och skolkurator
Telefon: 0961-142 68
marlies.vikberg@arjeplog.se

Malin Westling
Skolchef och rektor
Telefon: 0961-141 48
malin.westling@arjeplog.se

Hans Zachari
SYV - Språkintroduktionsprogrammet IMSPR
Telefon: 0961-142 05
hans.zachari@edu.arjeplog.se

Publicerad av: Mari Antonsson
Senast ändrad: 12 mars 2017

Information

Biträdande rektor
Nina Lango
Telefon: 070-283 49 30

Rektor
Malin Westling
Telefon: 0961-141 48

SYV introduktionsprogram
Hans Zackari
Telefon: 0961-142 05
Mobil: 070-360 68 35

SYV grundskolan samt gymnasiets nationella program
Linda Lundström
Telefon: 0961-142 13

Administration
Hornavanskolan
Telefon: 0961 - 142 04/141 84

Användbara länkar:
Blanketter

Dexter

Skolexpedition för:
-Grundskola och gymnasiumlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster