Personal

Hornavanskolans lärare läsåret 16/17

Roy Andersson
Matematik, arbetsmiljö och säkerhet.
Huvudskyddsombud
Telefon: 0961-142 06,
roy.andersson@edu.arjeplog.se

Hans Bergström
Fordonslärare
Telefon: 0961-142 94
hans.bergstrom@edu.arjeplog.se

Ekaterina Carlsson
Engelska
Telefon: 0961-142 69
ekaterina.carlsson@edu.arjeplog.se

Jan Davidsson
Samhällskunskap, historia och sociologi
Telefon: 0961-142 11
jan.davidsson@edu.arjeplog.se

Björn Eriksson
Kemi, biologi och naturkunskap
Telefon: 0961-142 35
bjorn.eriksson@edu.arjeplog.se

Staffan Hermansson
Matematik, teknik och fysik
Telefon: 0961-142 35
staffan.hermansson@edu.arjeplog.se

Inger Holgersen
Administration
Telefon: 0961-142 04
inger.holgersen@arjeplog.se

Gunilla Holmlund
Språkintroduktion
Telefon: 0961-142 86
gunilla.holmlund@edu.arjeplog.se

Nina Lango
Rektor
Telefon: 0961-141 58
Mobil: 070-283 49 30
nina.lango@arjeplog.se

Mia (Ing-Mari) Lindqvist
Språkintroduktion
Telefon: 0961-142 86
ing-marie.lindqvist@edu.arjeplog.se

Linda Lundström
SYV - TE, NA, SA och FT
Telefon: 0961-142 13
linda.lundstrom@arjeplog.se

Sonja Lundquist
Tyska och praktiksamordning
Telefon: 0961-142 69
sonja.lundquist@arjeplog.se

Kajsa Markström
Specialpedagog
Telefon: 0961-142 87
kajsa.markstrom@edu.arjeplog.se

Inga-Lena Mattsson
Skolsköterska
Telefon: 0961-141 64
Inga-Lena.Mattsson@arjeplog.se

Maria Mattsson
Spanska, ledarskap och SFI
Telefon: 0961-142 29
maria.mattsson@edu.arjeplog.se

Philip Mattsson
Musik, religion och samhällskunskap
Telefon: 0961-142 03
philip.mattsson@edu.arjeplog.se

Annica Melander
Svenska och franska
Telefon: 0961-142 18
annica.melander@edu.arjeplog.se

David Palopää
Teknik
Telefon: 0961-142 06
david.palopaa@edu.arjeplog.se

Emma Palopää
Språkintroduktion, naturkunskap
Telefon: 0961-142 86
emma.palopaa@edu.arjeplog.se

Terje Pedersen
Idrott
Telefon: 0961-142 69
Telefon: 0961-141 54 (Sporthallen)
terje.pedersen@edu.arjeplog.se

Mauricio Puga
IT-tekniker
Telefon: 0961-141 23
mauricio.puga@edu.arjeplog.se

Katrina Quist
Matematik
Telefon: 0961-142 06
katrina.quist@edu.arjeplog.se

Martin Stråmo
Schemaläggare
Telefon: 0961-141 78
martin.stramo@arjeplog.se

Magdalena Sundström
Administration
Telefon: 0961-141 84
magdalena.sundstrom@arjeplog.se

Roland Sundström
Teknik
roland.sundstrom@edu.arjeplog.se

Marlies Vikberg
Kurator
Telefon: 0961-142 68
marlies.vikberg@arjeplog.se

Hans Zachari
SYV - Språkintroduktionsprogrammet IMSPR
Telefon: 0961-142 05
hans.zachari@edu.arjeplog.se

Anders Öjerfalk
Fordonslärare
Telefon: 0961-142 94
anders.ojerfalk@edu.arjeplog.se

Språkstödjare

Ismail Daud
Somaliska
Telefon: 0961-141 43
ismail.daud@edu.arjeplog.se

Ahmad Rezai
Dari
Telefon: 0961-141 43
ahmad.rezai@edu.arjeplog.se

Yonathan Melles
Tigrinja
Telefon: 0961-141 43
yonathan.melles@edu.arjeplog.se

Publicerad av: Inger Holgersen
Senast ändrad: 01 november 2017

Information

Rektor
Nina Lango
Telefon: 070-283 49 30

SYV introduktionsprogram
Hans Zackari
Telefon: 0961-142 05
Mobil: 070-360 68 35

SYV grundskolan samt gymnasiets nationella program
Linda Lundström
Telefon: 0961-142 13

Administration
Hornavanskolan
Telefon: 0961 - 142 04/141 84

Användbara länkar:
Blanketter

Dexter

Skolexpedition för:
-Grundskola och gymnasiumlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster