Nu är Krajabadet återigen öppet! Koldioxiden är levererad, PH-värdena är stabila, vattnet är uppvärmt och solen skiner. Vi hälsar alla badsugna välkomna!

Öppettider:
Motionssim: 09.30–11.00
Bad och bastu: 11.00–18.00
Kaféet: 11.00–17.00
Krajabadet håller öppet till och med 8 augusti.
Nytt för i år är att Krajabadet har ett lekrum, om du behöver komma in i skuggan en stund. Nya badleksaker är också inköpta.
OBS: Bad sker på egen risk, vi har ingen badvakt. För allas trevnad, duscha gärna innan du badar. Tack!
Gymmet och sporthallen i sommar
Vill du ha en tagg till gymmet? Kontakta personalen på Kraja, så ordnar de det. Ingången finns på baksidan. Omklädningsrum finns tillgängliga (dock inte på badsidan).
Föreningar och privatpersoner är välkomna att använda tiderna i sporthallen under sommaren. Tänk på att den som nyttjar hallen själv ansvarar för städningen efteråt.
Skulle det vara något? Numret till Krajas badpersonal: 076-144 88 43.